Koncert: Matisyahu

Matisyahu

15 lat Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu

25 sierpnia 2015 (wtorek), 20:00

Bilety na koncert dostępne w Cafe Bergson. Ilość miejsc ograniczona!

Matisyahu (właściwie: Matthew Paul Miller) to jeden z najoryginalniejszych artystów, jacy pojawili się w ostatnich latach na światowej scenie muzycznej. Swą twórczość opiera na muzyce reggae, dodając do niej elementy muzyki chasydzkiej, jazzu, hip hopu i beatboxingu.

Artysta znany jest z niezwykle żywiołowych, przykuwających uwagę koncertów, niezwykle ceniąc sobie osobisty kontakt ze swoimi fanami. Jak sam mówi: występy na scenie są ważną częścią tego, co robię. Wytwarza się tam energia, której nie da się osiągnąć w studiu nagraniowym.

Matisyahu ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych. Najnowszy, “Akeda”, trafił do sklepów w czerwcu 2014 r. Podczas jego nagrywania towarzyszyło mu brooklyńskie Dub Trio w składzie: gitarzysta D.P. Holmes, basista Stu Brooks i perkusista Joe Tomino. Muzycy będą wspierać Matisyahu także podczas koncertu w Oświęcimiu.

Koncert odbywa się dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego oraz firm Nicromet i Plantpol Zaborze

2017-06-03T01:14:06+00:00