Akademia Edukacji Antydyskryminacyjnej

Edukacja Antydyskryminacyjna2018-06-12T14:11:34+00:00

Project Description

Specjalistyczny kurs dostarczający wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych w szkole, przygotowany przez Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz Fundację Dialog-Pheniben.

Akademia Edukacji Antydyskryminacyjnej (AEA) to seria 5 weekendowych zjazdów poświęconych tematyce antysemityzmu, romofobii oraz szeroko pojętej mowie nienawiści ze względu na różne przesłanki.

Profesjonalnie przygotowane i angażujące zajęcia z udziałem najlepszych polskich specjalistów/ek tematu pomagają zrozumieć mechanizmy mowy nienawiści, w tym jej podłoże i szkodliwe konsekwencje oraz poznać tzw. dobre praktyki czyli sprawdzone metody pracy z młodzieżą w tym obszarze.

Każdy z uczestniczących nauczycieli/ek ma zapewnioną pomoc mentora, który wspiera proces przygotowania i przeprowadzenia zajęć dyplomowych będących podstawą zaliczenia kursu.

Aktualnie zakończyliśmy 1. edycję Akademii (2016/2017)

Rekrutacja do 2. edycji planowana jest na wrzesień 2018 – zapraszamy do sprawdzania tej strony pod koniec roku szkolnego w celu uzyskania dalszych informacji.

Patronem projektu był Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar:

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu: