28.03.2015 (sobota), g. 20.00. Wstęp: 30 zł.

Bilety do nabycia w Café Bergson. Uwaga: Ilość miejsc ograniczona!

Serdecznie zapraszamy

Café Bergson, plac ks. Jana Skarbka 2, Oświęcim

Paula & Karol – Pionierzy polskiego indie popu

Zespół został założony w 2009 przez Paulę Bialską i Karola Strzemiecznego w Warszawie. Grają muzykę z pogranicza folku, popu i rocka. Duet wdarł się przebojem na polską scenę folk popu, z marszu zyskując miano pary dziwaków – śpiewali po angielsku, grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się (bynajmniej) z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach i na chodnikach – i szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie popowej.

Przez ostatnie kilka lat, zespół działając w poszerzonym koncertowym składzie wystąpił na wszystkich większych polskich festiwalach (Open’er, Off, Jarocin, Woodstock) jak również wielokrotnie koncertował zagranicą (SXSW w USA, Eurosonic w Holandii, Reeperbahn i Fusion Festival w Niemczech, Liverpool Sound City w Anglii).

We wrześniu 2014 roku, nakładem wydawnictwa Delikatess Tontraeger, ukazał się ich trzeci album „Heartwash“. Nowe piosenki zarejestrowano w Warszawie pod okiem sławnego (nominacja do nagrody Grammy) waszyngtońskiego producenta Ryana Hadlocka. Nowy materiał przesiąknięty jest radosną, nierzadko psychodeliczną energią charakterystyczną dla występów na żywo Pauli i Karola, a jednocześnie można w nim odnaleźć ślady pozostawione przez członków zespołu, którzy dołączyli do niego niedawno. Autorzy piosenek nie odeszli jednakże od popowej stylistyki, zapełniając album utworami, w których śpiewają o uczciwości, miłości, stracie i trudach. Tytułowy Heartwash to słowo wymyślone przez muzyków i oznaczające „proces zmywania z siebie negatywnych doświadczeń, które przeszkadzają nam w wykonaniu kolejnego kroku, w pójściu naprzód”.

http://www.paulaikarol.com

https://www.youtube.com/watch?v=z2_v1cx0bxI

https://www.youtube.com/watch?v=Sj8YKzYBaM4

https://www.youtube.com/watch?v=bMrT-BsQZBA